Kullanıcı Adı:
Şifre:
Şifremi hatırla
Şifrenizi mi unuttunuz?

 Tüm Forumlar
 Tüm Gelibolu'lular burada buluşuyor...
 Spor
 GELIBOLU GENCLERI SPOR TESISI YAPIMINI BEKLIYOR
 Yeni Konu  Mesaja cevap yaz
 Yazıcı formatı
Yazar Previous Topic Konu Sonraki Konu  
ytaskan
Aktif Üye

Turkey
621 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 24/10/2010 :  23:44:57  Profil Görüntüle  Reply with Quote
GELİBOLUSPOR’UN BAŞARILI GENÇ SPORCULARININ LONDRA OLİMPİYATLARINDA MADALYA İÇİN ILGILILERDEN TESİS İSTEKLERİ

Yaklaşık 20 yıl spor yöneticiliği yapmış bir yönetici sporsever kimliğiyle Türk Sporunun özellikle 2012 Londra Olimpiyatlarında daha başarılı olması için görüş ve önerilerim ile Gelibolu olarak başarılı genç sporcularımız için Bakanlıktan, GSGM ’den bazı isteklerde bulunmak zorunlulugunda hissediyorum.

Türk sporu son aylarda oldukça başarılı bir grafik çizerek ülkemiz insanını sevindiren sonuçlar aldı. Atletizmde Elvan , Nevin Yanıt ve A.Bekele ile gelen üç Avrupa Şampiyonluğu, Güreşte S.Çebi’nin 2.Dünya Şampiyonluğu ve Greko Milli Takım Dünya 2.liği , Boksta G.Tatar , Atıcılıkta O.Tüzün , Motosıklette Kenan Sofuoğlu ’ nun Dünya Şampiyonlukları , aynı günlerde Basketbolda Milli takımımızın 12 Dev Adam ile Dünya 2. olarak ülkemize ilk defa böylesi bir mutluluğu yaşatmaları ve halterde Nurcan Taylan ve Mete Binay ile kazandığımız Dünya Şampiyonlukları milletimizi sevindirip gururlandıran güzel ve anlamlı başarılardı. Bu başarıların artarak devam etmesi ve 2012 Londra Olimpiyatlarında zirvelere çıkması her sporseverin dileğidir.

Biz de ilçemiz Gelibolu olarak Geliboluspor ve Yarımada Spor Kulüpleriyle Triatlon , Okçuluk ve Bisiklette Milli Takımlarımıza sporcular veriyor ve yenilerini yetiştiriyoruz. Geliboluspor’dan halen Ebru Doğan, Bisiklet Milli Takımı için İsviçre’de Aylin Akyay, Esra Tarlasüren, Samet Büyükzöngör ve Metin Akbaba da Alanya’da Triatlon Milli Takım kampındalar. Bu başarılı sporcularımızı yetistiren Antrenörümüz herşeyimiz Halil TUNA Hocamıza ne kadar teşekkur etsek azdır.Ben de Geliboluspor Yöneticiliğimde hep altyapıya , gençlere dönük çalışmalara öncülük ettim. Tesis yetersizliğimize rağmen genç sporcularımız okçuluk , triatlon ve bisiklette Milli takımlarımızda başarıyla ülkemizi temsil etmektedirler. 2012 Londra Olimpiyatlarında Gelibolu’dan da mutlaka Milli Takımlarda sporcumuzun olacağına inanıyorum.
Gelibolu 26 Kasım Stadımızın zemini çim, ancak personel yetersizliğinden biraz bakımsızdır. Portatif tribünleri vardır. Bu stadımıza atletizm pisti ile A1 Tip altta soyunma odaları olan sabit tribün yapılmasını istiyoruz. Okçuluk için yapılan tesis için Bakanlık ve GSGM ’ na teşekkür ediyoruz.

1970’ lerde hizmete giren Kapalı Spor Salonumuz, stadımız gibi personel yetersizliğinden bakımsız ve her bakımdan yenilenmeye ihtiyacı vardır. Triatloncularımız için de acilen bir yüzme havuzuna gerek duyulmaktadır. Bisiklet ve koşuda yeterli çalışmaları yapan triatloncularımız yüzme için uygun mevsimlerde sadece denizde antrenman yapabilmekte, kapalı bir havuz olmaması nedeniyle yüzme dereceleri düşük olmakta buna rağmen genelde iyi sonuçlar almaktadırlar. Geliboluspor Kulübümüz son olarak 2 – 3 Ekim 2010 tarihlerinde yapılan Türkiye Triatlon Şampiyonası Kuşadası ayağında özellikle yıldızlar ve gençlerde erkeklerde ve bayanlarda ferdi ve takım şampiyonluklarına imza atmışlardır. Sayın Bakanımız Faruk N.Özak ’ın 2011’de Gelibolu’ya kapalı yüzme havuzunun yapılması konusunda söz verdiği ilçemizde konuşulmakta bu da gençlerimizi umutlandırmaktadır.
Kısa zamanda çok başarılı sonuçlar alan bu gençler adına Gelibolu Piri Reis Kapalı Yüzme Havuzumuzun yapımının hızlandırılması konusunda özellikle Ç.Kale Milletvekillerimizden , Bakanımızdan, herkesten destek bekliyoruz.

Her yıl yapılan ANZAC Törenleri kapsamında Türkiye , Avustralya ve Y.Zelanda arasında “GELİBOLU BARIŞ VE DOSTLUK SPOR OYUNLARI” yapılması düşünülmüş bu yıl ilk olarak Hentbol dalında müsabakalar düzenlenmiştir. Önümüzdeki yıllarda taekwondo, triatlon, okçuluk, atletizm ve diğer branşlarda da özellikle yağlı güreş müsabakalarının Avustralya’da yapılması planlanmakta İngiltere ve Fransa ’nın da katılımıyla Gelibolu Savaşlarında çarpışan 5 ülke bu kez spor yoluyla BARIŞ için mücadele edeceklerdir. 2015 Yılının Ç.Kale Deniz ve Gelibolu Kara Savaşlarının 100.Yılı olması sebebiyle bu oyunlar 5 yıl içinde dünya barışı ve sporu için zirve yapacaktır diye düşünüyorum. Avustralya ve Türkiye’de karşılıklı yapılacak bu müsabakalar için de Ç.Kalemizin ve tabii ki Gelibolu’nun yeterli spor tesislerine kavuşması şarttır. Bu 5 ülkenin yanında Gelibolu Savaşlarına İngiltere ve Fransa saflarında giren Mısır , Hindistan ve diğer ülke sporcularının da katılımıyla dört kıtadan genç sporcuların buluştuğu bir spor organizasyonu ile ülkemiz Londra 2012 öncesi dünyada ses getirebilir. GELİBOLU olarak isteğimiz Gelibolu’ya Kapalı Yüzme Havuzu , Mehmetçik Spor Tesisleri Sentetik Çim Sahasının TFF tarafından yapılması, 26 Kasım Stadımızın atletizm pisti ve A1 tribünü ile Kapalı Spor Salonumuzun tadilatlarının ivedilikle yapılmasının sağlanmasıdır.

Türk Sporu 2011’de önemli organizasyonlara hazırlanıyor. Önce Erzurum Kış Ünv. Oyunları , Trabzon Avrupa Gençlik Oyunları ve İstanbul Dünya Güreş Şampiyonası , yüzme ve atletizmde Avrupa Şampiyonaları. Her zaman olduğu gibi alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyorum. Bu şampiyonalarda alacağımız iyi sonuçlar ve ülkemizin tanıtımı yanında , başarılı organizasyon becerimiz ile 2020 İstanbul Olimpiyatları için de tanıtım sınavı vereceğiz. Sporcularımızın bu uluslararası organizasyonlarda başarılı olması ve Türkiye olarak dünyada ses getirmek için gerekli tesislerin yapılması sporculara maddi ve manevi her türlü desteğin verilmesi şarttır. Gelibolu olarak bu isteğimizi ilgili herkese iletiyor ve sporu seven Gelibolu'yu seven herkesten bu konuda destek bekliyoruz.

senol17
Aktif Üye

Turkey
240 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 09/11/2010 :  19:45:12  Mesajı yazanın profilini görüntüle  Visit senol17's Homepage  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Geliboluyu bugün küçümseyenler şunu hiçbir zaman unutmasınlar ki Gelibolu üzerinde kocaman bir Türkiyeyei barındırır ve bu şehir daima Çanakkalenin üvey evlat muamelesi görmüş evladı olmuştur.Bakın geçmişe tarih bile Geliboludan yana.Daha dünün takımları bugün forum sayfalarında horozlanıp Gelibolusporu küçümsüyorlar ama onlar kurulurken biz 3.LİGTEYDİK,Biz 22 gol attık Çanakkale LİGİNDE BİR SEZONDA.Ama işte her zaman diyorum ya her zaman bu devran böyle sürer diye birşey yok.Yine en büyük cevabı Gelibolu verecektir.Sporun barış ve kardeşlik olduğunu bu hafta çanspor maçında 2 tribünün full dolduran Gelibolu seyircisi göstermiştir.Hayat tecrübelerle şekillenir.Gelibolusporun maddi imkansızlıklar için de başarılı olunmasında ki gerçek de geçmişteki acı tecrübeleri tekrar yaşamamak adına olanca imkanıyla mücadele etmesinden gelir.ÜLkemizde kötü alışkanlıklardan ancak ve ancak gençlere yönelik spor tesislerinin çoğaltılmasıyla kurtulunur.Geliboluda güzide bir şehirdir ve Sayın yusuf abimizi bu konuda ki duyarlılığından dolayı tebrik ediyorum.İLGİLİLERE DUYURULUR.BARIŞ VE DOSTLUK,MUTLU YARINLAR.HAYDİ GELİBOLUYA MODERN TESİSLER!....

"Dünyanın en salak insanları zeki olup zekiliklerini toplum yararına kullanmayanlardır."
Şenol USAL
(2005-Kasım)
Sayfanın başına git
  Previous Topic Konu Sonraki Konu  
 Yeni Konu  Mesaja cevap yaz
 Yazıcı formatı
Konu / Forum Seç:

Gelibolu'yu Tanıtma Gönüllüleri

2.442.343 - 3.038.694

Copyright (C) 2005 Mesut TOP