Kullanıcı Adı:
Şifre:
Şifremi hatırla
Şifrenizi mi unuttunuz?

Tüm Forumlar
 Tüm Gelibolu'lular burada buluşuyor...
 Siyaset Meydanı
 kolektif yumurta şenliği
 Yeni Konu  Mesaja cevap yaz
 Yazıcı formatı
Yazar  Konu Sonraki Konu  
onuncukoy
Aktif Üye

Turkey
994 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 09/12/2010 :  19:37:21  Profil Görüntüle  Click to see onuncukoy's MSN Messenger address  Reply with Quote

yarım asırdan fazla zamandır üniversite gençliği bir şeyleri protesto ediyor.

bu zaman göz öüne alındığında, şu an protesto edilenler bir 10-20 yıl öncesinin protesto edenleriydi.

üniversitelerde protesto edenler, üniversite bittikten sonra nasıl oluyor da protesto edilenlere dönüşüyor merak ediyorum.

peki doğru olan düşünceleri hangisi? üniversitedeyken protesto eylemleri mi, yoksa mezun olduktan sonra protestoya yol açan eylemleri mi?

gerçekler sadece bazıları için acıdır - onuncuköy
gezgin
Aktif Üye

Switzerland
688 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 10/12/2010 :  12:29:11  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Valla cok güldüm.Böyle yöneticiye böylesi muamele.
Adam magdur edebiyati ile geliyor iktidara herkesin gönlünü kazaniyor

iki üc sene sonra dönüsüyor zalime.Herkese caka satmaya.Yavas yavas dönüsür.Ettigi laflari toplum hazmetsin.

Acaba Tayyip'in kizi dayakla bebegini kaybetseydi Tayyip ne derdi.

ögrenciler hatali olabilir,yanlis kararlar verebilir.

Daha dün Tayyip Erdogan o hatali ögrencilerin ve hatali idamlarin

arkasinda gözyasi dökmedimi.Sormazlarmi adama.HANGI MASKE TAKTIN AGLARKEN.

ÖLÜLERE DEGIL BIRAZDA DIRILERE SAYGI GÖSTER.

DEVSIRDIGIN IDEOLOJIK SOL DÜSMANI POLIS TESKILATI ILE NEREYE VARMAK ISTIYORSUN.

HER ÜLKEDE GÜVENLIK GÜCÜ SECERKEN BIRAZ TOPLUMSAL TABANLAR GÖZETILIR.

YANI BIRAZ SAGCI,BIRAZ SOLCU,ALEVI,KÜRT TOPLUMUN TÜM KATMANLARI GÖZETILEREK BU IS YAPILIRSA

BÖYLE ACIK ARA DÜSMANLIK GÜDEN VE IDEOLOJIYE GÖRE MUAMELE CEKEN MEMUR OLMAZ.

OLSA BILE KENDI ICINDE BIR OTO KONTROL OLUR.BIZDE NE VAR TAMAMEN ASIRI SAG VE ISLAMCI BIR KAFA ILE

VUR DEDIGINDE ÖLDÜREN VE ARKASINA ALDIGI SIYASI DESTEGI KÖTÜYE KULLANAN BIR MANTIK.

BASÖRTÜLÜ KIZLARA NEDEN YAKLASMIYOR POLIS,YA DA FATIH CAMIINDEN CIKANLARA AYNI MUAMELE YAPILMIYOR.

BU KAFA YAPISI ILE KÜRT GENCLERINI KAYBETTIK SIMDI SIRA TÜRKIYENIN BATI YAKASINDAKI TÜRK GENCLERINE GELDI.

TAYYIP EFENDI SANA VERDIGIMIZ DESTEGI GERI ALIYORUZ.

ZULMUN ARTSIN,20 YASINDA DAHA HAYATIN BASINDAKI BU GENCLERE KARSI SAVAS BASLATTIN.AYIP DEGILMI EFENDI.

YASINDAN BASINDAN UTAN

BU COCUKLARIN AMERIKADA OKUYACAK PARALARI YOK.PARASIZ EGITIM KARSILANMIYACAK BIR ISTEK DE DEGIL.ÜSTELIK

ILLEGAL ÖRGÜT DEYIP COCUKLARI HEDEF GÖSTERIYORSUN.FATIH CAMIINDEN CIKANLAR NE PEKI.INSAN OLMAK LAZIM.

INSANLIK HERKESE LAZIM.KIYMAYIN KUZUCUKLARA ONLAR BIRGÜN DEGISIR,FAKAT ÖLDÜRMEDEN DEGISMELERINE FIRSAT VERIN.

BIRZAMANLAR SIZDE ÖYLEYDINIZ,SIMDI ÖGRENCILERE KARSI CIKANLAR O MECLISTE KAC TANE CINAYETTEN YARGILANMIS ADAM VAR

BILIYORMUSUNUZ.HAKIKATTEN NE CABUK AKLANDINIZ SIZ.ÖNCE YAPTIKLARINIZIN HESABINI VERIN.BU GENCLER SIZLERLE KIYASLANDIGINDA

SÜTTEN CIKMIS AK KASIK GIBIDIRLER.......

ZULMUNUZ ARTSIN,ZULMUNUZ ARTSINKI CABUK ZEVAL BULASINIZ.,

sana yapilmasini istemedigin bir seyi baskasina asla yapma!!!
Sayfanın başına git
onuncukoy
Aktif Üye

Turkey
994 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 10/12/2010 :  19:51:54  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla

25 yıl önce biz de parasız eğitim diye yürüyorduk. sadece biz değil, her üniversiteli değişik zaman ve mekanlarda yürüyüş yapıyordu.

ilk yazımla bağlantı kurmam gerekirse,

o zamanlar birlikte yürüdüğümüz pek çok insan şu an ülke yönetiminde aktif rol oynuyor. ama görüyoruz ki şu an, o zamanlar kavgasını verdikleri konuyla ilgili hiçbir şey yapmıyorlar.

peki neden?

çünkü ülke gerçekleri ana kucağından göründüğü gibi değil.

"PARASIZ EGITIM KARSILANMIYACAK BIR ISTEK DE DEGIL" demişsiniz sayın gezgin. şu koşullar altında malesef karşılanamayacak bir istek.

evet, vergi gelirleri düzgün harcansa, milli kaynaklar daha verimli kullanılsa mümkün olabilir, ama bunlar da yapılmadığına göre mümkün değil.

bu yüzdendir ki, üniversitede "parasız eğitim" diyen her öğrenci çıktıktan sonra ne dediğini unutuyor.

------

bunlar tabi ki tayyibin politikasını ya da polisin dengesiz güç kullanımını haklı çıkartmıyor. ama olaya sadece tek açıdan bakmamak lazım.

diyelim ki polis hiçbir şey yapmamış olsun, dyelim ki öğrenciler ana meydanları doldurup pankartlarını çıkartmış, basın açıklamasını yapmış, evlerine dönmüş olsun...

ses getiremezlerdi ki :) basın olayı bir-iki dakikalık ara haber şeklinde sunar geçerdi. bu şekilde öğrenciler de hedefine ulaşamazdı :)

siz hiç herhangi bir öğrenci hareketine katıldınız mı bilmiyorum sayın gezgin ama olay arabesk bir şekilde ezen-ezilen muhabbetinden çok uzaktır.

bir yürüyüş başlar. polis müdahele etmezse, etmesini sağlamak için birileri provokasyona başlar. eğer polis doğrudan girişmemişse, girişene kadar dozu arttırırlar. bir arbede, bir koşuşturmaca, sonra ana haberde büyük olay...

polis doğrudan girişirse, zaten bundan alası yoktur. yüzde yüz mağduriyet olduğu için amaca ziyadesiyle ulaşılır.

------

polis ve siyasiler işi bilmiyor. gerçekten bilmiyorlar. bu tür birçok yürüyüşe katılmış birisi olarak şu an ben emniyetin yerinde olsam, öncelikle tümüyle kendi hallerine bırakırım. sizi temin ederim yürüyüş başladıktan kısa bir süre sonra taşkınlık çıkarmaya başlayacaklardır. sonra taşkınlık çıkaranları tek tek toplar, yürüyüş yasası, gösteri yasası bilmemne kanununu bir kenara bırakıp, özel mülkiyete zarardan tutun da, çevrede bulunan diğer insanların özlük haklarına muhalefete kadar bir sürü suçtan yargılarım.

olur da taşkınlık yapmazsalar (ki çok zor bir olasılık), zaten bir şey yapmaya gerek yok...

----------

kaç gündür televizyonda kısır döngüye düşmüş tartışmalar sürüp gidiyor. bizlerin artık duymaya bıktığımız muhabbetler.

25 yıl önce ne olduysa, şimdi olan o,
25 yıl önce ne tartışılıyorsa, şimdi yine o...

25 yıl önce tayyip yoktu. şimdi tayyip var, ne değişecek ki? tayyibi diğerlerinden farklı kılan ne? tabi ki iktidara geçen, üçüncü dünya ülkesi sayılabilecek bir ülkede, bir üçüncü dünya ülkesi başbakanına yaraşır şeyler yapacak.

ya öğrencimiz, halkımız?

neyi nasıl savunacağını bilmeyen, hatta neyi savunduğunu bilmeyen bizler ise, bizi neden dövdüğünü bilmeyen polisimiz tarafından dayak yemeye devam edeceğiz...

-----------

tayyip gitsin bence biraz mhp gelsin de öğrenci meydan dayağı neymiş görsün

Sayfanın başına git
gezgin
Aktif Üye

Switzerland
688 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 10/12/2010 :  23:41:34  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
önce ben yürüyüsle bir nanenin haledilebilecegine inanmiyorum.

Basbakan "bunlar illegal örgüt mensuplari" diyor.Ya degillerse.

Illegal örgüt nedir allah askina.Güclü olursan yasal,gücsüz olursan illegal olursun tek fark bu.

Kaldiki biri cikar seni AKP terör örgütü diye tanimlarsa ne diyeceksin.(hani yandas medya her iki kelimenden biri ergenekon terör örgütü diyor ya)

Duvarlara "Kahrolsun Fasizm" yazanlar 5 sene ceza aliyordu zamaninda.Nedense firsatimiz olupta bizim mahkemelere soramadik.-ya da ceza artar korkusundan.

Sayin Hakimler "siz yasasin fasizm diyenlerdenmisiniz" bu sloganin neresi yanlis.bu ceza neden?

Polisin görevi elbette insanlarin can ve mal güvenligini saglamaktir.Hem sagcinin hem solcunun.Fakat bizde Polisler

Saddece sagcilarin can ve mal güvenligini saglamakla mesgul.

Ayni icerikteki iki ayri olayda polisin bu kadar bariz ayirimci davranmasi kabul edilemez ve insanlarin birkismi

kendilerini vatandas hisetmez.Hisetmeyenlerin neler yaptigini da hep beraber görmekteyiz.

Simdi Sayin Onuncuköy,gencler Avrupada da taskinlik yapiyor.Yunanistanda taskinlik yapan genc öldürüldü diye

Yunanistanin aylarca alti üstüne getirildi.Hükümet devrildi.Tek bir genc icin.

Bizde yilda onlarca genc polis kursunu ile hayatini kaybediyor,gözaltinda öldürülüyor

Parklarda icki icen gencler dövülüyor,hatta ikisi öldürülüyor.Yani el insaf dünyanin

en uysal genclerine sahibiz daha ne istiyorsun.

Bizde gencler yasli gibi yasiyor,yasli gibi düsünüyor,en kolay idare edilen genclerden.

Genc dedigin itiraz eder,delikanli gibi yasar degilmi:))

AKP mazlum geldi,zalim gidecek.AKP nin diger partilerden hicbir farki yok.

AKP herkesi birseyle itham ediyor,elbette insanlar da AKP yi cumhuriyeti yikip

yerine Osmanli gibi bir sistem kurmakla itham edecek.Zaten Sayin basbakan yari Padisah gibi.

Basin'i azarlar,isverenlere firca ceker.Cani istedigini hedef gösterip "Ergenekon terör örgütü" nden

iceri attirir.Hakkini arayan askeri susturur.Onunla kalmaz ögrenci eylemlerinden dolayi Rekörü azarlar(insallah Silivriye gitmez)

Hizini alamayip sol görüslü ögrencileri Ergenekon üyesi yapar(bu lanet Ergenekon,sagcimi,solcumu,milliyetcimi,bölücümü birtürlü anlayamadik gitti)

Dünyada esine az rastlanir bir siyasal bilesen Ergenekon....

Aha MHP gelirse meydan dayagi diyorsun.Valla simdi yapilanlari MHP yaparmi kuskuluyum.

Bundan kötüsü olmaz diyerek bir kerecigine de MHP yi deneyelim derim....

Ben yazdikca aciliyorum.bi bakarsin kitap yazmisin.Bak iki dakikada gene destan yazdim.

Kal saglicakla.

Sayfanın başına git
gezgin
Aktif Üye

Switzerland
688 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 10/12/2010 :  23:51:36  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Bak gene unuttum yazmasini.
Hamileyim diye yalvaran kizin karnini tekmeleyerek cocugu düsüyor.

Insalarda tik yok.

Sapa saglam götürüldügü halde burnu,kaburgalari kirilmis feci dayak yiyen ögrenciyi soran yok.

Hala dinci yobaz medya "hamile kizin ne isi var yürüyüste" diyor.

Peki basörtülü kizlarin ne isi var yürüyüste demiyor.Vicdanlari,imanlari bu kadar iste.

tüm bunlarin yaninda burhan Kuzunun yedigi iki yumurtanin lafimi olur...

Bunca cizirti,cayirti iki yumurta icinmi

Sayfanın başına git
senol17
Aktif Üye

Turkey
240 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 11/12/2010 :  00:26:40  Mesajı yazanın profilini görüntüle  Visit senol17's Homepage  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Medya sayesinde üç kuruşluk yumurtanın bile(tüm tavuklardan özür dilerim)şanı şerefi kalmadı.Ben üniversite okurken edirnede bir öğrenci topluluğu yemek fiyatlarını protesto ediyordu.ve portesto pankartının yanına ıraktaki aç insanların resmini koymuştu.rektör yardımcısı geldi o resmin orda ne işi oldğunu sordu.Öğrenci hocam o insanlarda aç dedi.Tabi hoca normalde yemeğin fiyatını fazla bulan öğrenciye bu resmin konuyla ne alakası var diyede çıkıştı.Öğrenci çok bilmiş edasıyla o kişilerde aç hocam dedi.Tabi kendi arkadaşlarının bile güldüğü bu duruma yine o arkadaşları alet etmişti onu.Bugün o yumurta protestosunu yapan zihniyetle edirnede yaşadığım o olayı yaşatan zihniyet arasında fark yok.Hep birileri saf öğrencileri kullanıyor.Kullanan kişileri aslında bizler çok iyi biliyoruz.Beyler bence bu işte akp nin mhpnin chpnin menfaatini yada zararını tartışmaktan ziyade lise bahçelerine kadar girebilen örgütlenmeden bahsetmek gerekir.Bu örgütler zamanında lise sıralarına kadar giremiyordu.Bu örgütleri şişiren yine medya olmuştur.Bir öğrenci üniversiteye başladığı yıldan itibaren dersleri dışında bir çok şeylede mücadele eder.Heleki onun saf ve temiz duygularından faydalanmak uğruna ona sıcak kanlı bir merhaba diyip kendi emellerine alet etmek isteyen örgütler olduğu sürece çook yumurtalar atılır hatta ve hatta yarın öbürgün başka şeylerde atılır.

"Dünyanın en salak insanları zeki olup zekiliklerini toplum yararına kullanmayanlardır."
Şenol USAL
(2005-Kasım)
Sayfanın başına git
gezgin
Aktif Üye

Switzerland
688 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 11/12/2010 :  00:45:29  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Senol kardes bu saf ve temiz cocuklarin kolasina uyku ilaci karistirip kendi emellerine alet eden örgütler varya???

Acaba ellerinde satir ve baltalarla ögrencileri dograyan ülkücüleri de bu örgütler icine katiyormusun.

Yoksa onlar zaten dogustan sütten cikmis ak kasikmidir?

Sagcilar asla ve katta suc islemez mi diyorsun?

Bu ülkede solcu olmak,solcu dernek kurmak,sol örgüt kurmak,

sol sendika kurmak tehlikeli ve yasaktir diyenlerdenmisiniz?

ögrencileri suclayan o vekillerin kac kisisi zamaninda adam öldürmekten yargilanmistir?

madem üniversite okumusunuz,benim gibi kiytirik bir lise mezunu cahile anlat ki

kolama uyku ilaci katip beni kötü emellerine alet etmesin bu tu kaka solcu örgütler.

Sayfanın başına git
senol17
Aktif Üye

Turkey
240 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 13/12/2010 :  01:16:20  Mesajı yazanın profilini görüntüle  Visit senol17's Homepage  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
sayın gezgin çok merak ediyorum bu sayfada yazdığım yorumdan dolayı niye beni mhp'nin saflarına kattınız ?ki ben ülkü ocaklarına dahi hiç gitmeyen biriyken.Aşağıdaki minik yazıda 3 partiyide eleştirmiyor,desteklemiyorum;
"Beyler bence bu işte akp nin mhpnin chpnin menfaatini yada zararını tartışmaktan ziyade lise bahçelerine kadar girebilen örgütlenmeden bahsetmek gerekir."

Sizin o bahsettiğiniz kolalı içeceklerden ziyade körelmiş düşüncelerden sıyrılmanın vakti geldiğine inanıyorum.Bir örgütlenmeden bahsederken siz nasıl olurda bana ülkücü muamelesi yaparsınız?Bugün toplumda sağcı solcu kavramından çok ulusalcı bir kavram önplanda tutulmaya çalışılıp gerek ekonomik gerek sosyal gerekse kültürel yönden kazanımlar neler olmalıdır diye tartışmamız gerekirken gençleri halen sağ ve sol olarak üniversite kapılarında ayrımcılığa sürükleyen ve içten içe garip yobazlığa alet eden hem sağ kesimi hemde sol kesimi lanetliyorum.Ayrıca sizler bazı şeyleri öyle bir şekilde eleştiri düzeyine getirmişsiniz ki en ufak kıvılcımda pay alır hale gelmişsiniz.Benim bu sayfada yaptığım örgütlenme kavramının solculuğu değilde pkknın şehir ve öğrenim yapılanmasını kasteddiğimi bile bile
beni direk sağcı yada şöyle söyleyeyim beni direk ülkücü vasfına sokarak aslında kendi kıvılcımınızı kendiniz yaratıyorsunuz.benim kasteddiğim pkknın şehir yapılanmasıdır ki medyanın dediği gibide bu sene olmuş bir şey değildir.yıllardır üniversite kapılarında idame olan bir örgüttür.Bu örgüt öğrencilere kendini öyle şirin gösterirki öğrenci ister sağ görüşlü olsun ister sol görüşlü olsun ilk bakışta hoşuna gitmişse değmeyin keyfine.zaten örgütte bu ışığı gördünmü yapışır çocuğun ensesine "dostum " diyerek.Sonrada üç kuruş menfaat için kullanır körpe beyinleri.yani öyle kolalı bilmem nelere gerek kalmaz.Biz önce beyinlerde ki sağ sol kavramını silmeliyiz.Yok öyle eskisi gibi sağcı solcu ülkücü muhafazakar olayları.Bilinmelidir ki bu ülkeyi bu hale getiren bu faktör olmuştur.Birileri birileriyle kendi menfi yönleri için takışırken bir uyanık çıkar ve geminin dümenini eline alır.peki sonra ne olur.ne olacak geminin rotası artık o kaptanın elindedir.Hele hele ABD gibi bir ülke kılavuz ise bu kaptana şimdi yandık işte.Değmeyin kaptanın keyfine.

"Dünyanın en salak insanları zeki olup zekiliklerini toplum yararına kullanmayanlardır."
Şenol USAL
(2005-Kasım)
Sayfanın başına git
gezgin
Aktif Üye

Switzerland
688 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 13/12/2010 :  10:55:13  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Bak Senol kardesim.üniversite okumus adamsin.

Yukardaki yazimi oku ben seni nerede ülkücü yapmisin kendin karar ver.Kisiye yönelik degil,genel tahlil.

Yukarda yazdigin yazi "körelmis düsüncelerin" en bariz örneklerinden biridir.

Ve lütfen önce siz kurtulun onlardan.önyargilarinizdan.Her tartismaya PKK yi katmaktan vazgecin.

Her tartismayi PKK üzerinden yürütmek,aslinda körelmis düsüncelerinizi saklamaya yöneliktir.

Burada sözkonusu olan dayak yiyen ve parasiz egitim isteyen sol görüslü ögrencilerdir.PKK

hakkindaki düsüncelerimi ögrenmek istersiniz forumda daha önceki sayfalara gidin herseyi yazmisim.

Beni sinirlendiren bu ülkedeki sol'a tahamülsüzlüktür.

O lise bahcelerinde,üniversitelerde ülkücü terörün satirli bicakli saldirilarinin ve onca

genc ölümlerin görmezden gelinmesidir.

Hibullahci terörün görmezden gelinmesi ve tüm sucun Sol görüslü genclerimize yüklenmesidir.

Elbette sol görüslü gencler de taskinliklar yapmaktadir.Fakat ülkücülerden ve hizbullahcilardan fazla degil.

ülkücülere gelince(sen ülkücüsün diye degil,tanimam etmem,fakat onlari görmezden geliyorsun.)

onlar da sol görüslü ögrenciler gibi bu ülkenin en alt katmanlarindan gelen yoksul anadolu cocuklaridir.

Esas onlar güc dengelerinin elinde oyuncak olmus kendi yoksul kardeslerine karsi tetikcilik yapmaktadir.

Amerikan askerlerini denize döken,Israil baskonsolosunun arabasini yakan devrimci genclere karsi ne

yazikki eskidende ülkücüler kullanilmisti.Yani yoksulu ezileni gene yoksul halkin cocuklarini tetikci

yaparak bastirmak.Devlet Bahceli az cok bu oyunun farkina

Tetikciligi ülkücüler,iktidari baskalari paylasmaktadir.Bundan dolayi Bahceli ülkücülere

sokaklardan cekilin diyor hakli olarak.Fakat bu kesim kullanilmaya hala cok müsait....

Sert yazmis olabilirim,fakat bizimde yillardir yurtdisinda ayirimciliga ugradigimizi

ve bazi konularda hassas oldugumuzu düsünün lütfen.

PKK konusunda hassasiyetinizi anliyorum,fakat Bu ülkede PKK ye siyasal zemin hazirlayan

tek sey PKK nin kola ismarlayarak genc kazanmasi degil,bu ülkenin üniversitelerinde

Kürt genclere yapilan ayirimciliktir.Linc girisimleri vs.dir.

Siz Kürtsünüz defolun gidin PKK katilin demenin baska bir sekli.

Herkesi lanetliyorsunuzda Senol arkadas.Böyle lanetlenmez.Mesela cingeneler sürüldü köylerinden.

böylesi olaylarda lanetleyinki bizde sizin gercekten adaletli oldugunuzu görelim.

Hem nalina,hem mihina türünden esnek lanetlemelerden kimi neden lanetlediginiz gercekten anlasilmiyor.

Fikirlerinizi ortaya koymaktan korkmayin.Dogru insan,cekinmez.

Hikayelere karnim tok,Isvicreli sagcilarda "ya biz yabancilara karsi degiliz diyor" arkani döndügünde

"ulan bu ibne Türk gelmis hem isimizi elimizden aliyor,bak altinda arabasi da var,kim bilir
hirsizlik yaprakmi aldi vs." gibi irkci söylemlerle kazan kaynatiyor....

Bu tip laflari Türkiyede Kürtlere karsi sikca duyuyorum.Sanki Isvicreli irkciyi götürüp oraya birakmissin.

Ayni laflar.

Bu tip seyler bu cagda insani öfkelendiriyor.

Bolca Selamlar....

Sayfanın başına git
onuncukoy
Aktif Üye

Turkey
994 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 13/12/2010 :  21:00:56  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla

yahu sayın gezgin, daha 90 yıl öncesine kadar şeriatla yönetilen bir toplumun sol görüşe tahammül etmesini bekliyorsunuz...

hizbullahçısı, türbanlısı dediğiniz, bizim dini bütün müslüman kardeşlerimiz. kıçı başı açık solcu kafirler nasıl bizden olabilirler? hem müslüman mahallesinde salyangoz da satılmaz, dini bütünlere yumurta da atılmaz...

:))

çingeneler deseniz, insandan bile sayılmaz (heil hitler) :) kürtler için de gaz odaları yapıcaz yakında, var mı itirazı olan anasını satim :)

----------

herşey bir yana, yani sağ, sol, orta, alt, üst... hangi görüşe sahip olursanız olun, iktidar güce, daha doğrusu egemen güce karşı gelirseniz, bizimki gibi ülkelerde o yumurtaları alıp poponuzda pişirirler.

doğru veya yanlış meselesi değil, gerçek budur. türkiye hala bir üçüncü dünya ülkesi. tabi ki sadece ekonomisi, teknolojisiyle değil; eğitim düzeyiyle de...

isviçrede bir grup ırkçı sıkıntı yaratır, türkiyede iktidarın kendisi ırkçıdır, halk büyük oranda ırkçıdır, sıkıntı hiç bitmez...

-----

tüm bunları zaten biliyoruz, peki ne yapmak lazım sayın gezgin? kesin çözüm nedir?

(Not: bu yeni yetmeler acemiymiş, eskiden cılk yumurta atılırdı, bunlar kokusuz taze yumurta attılar. e salaklar, taze yumurta atarsanız adam tabi ki onları yemenizi öğütler :)))

Sayfanın başına git
gezgin
Aktif Üye

Switzerland
688 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 14/12/2010 :  11:38:15  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Ista onuncuköy farki..

Tam bir Manifesto koymussunuz ortaya...Iste kendisini ifade etmek diye buna derim sevgili Onuncuköy.

Laga lugaya ne gerek var.Bu üniversite okuma ile olmuyor.

üniversiteleri senin gibi az kelime ile cok sey anlatmak isteyenlerden temizlemek istiyorlar.

Basbakanimiz kac gündür illegal örgüt mavalini okuyor.Demek malzeme bitti en basa döndük.

Oysa tüm dünyanin "terörist örgüt" dedigi Hamas ile görüsmekten de geri kalmiyor....

Hani uzatiyor ya Heyyy benim gariban kardesim heyyyyyy......Hakaatenki gariban kardesleri var su Erdoganin

Fakat modern dünyada ona gariban demezler...genelde aptal derler.

O salaklara ben yillardir "oglum bu ülkede birsey degismez bosuna dayak yemeyin" diyorum.

Halkimiz deyip ortaya genc bedenlerinizi koyuyorsunuz.Halk sizi sokaklarda linc ediyor.

Fakat bu salaklara laf anlatmak da hakatten cok zor.Tutuculugun baska bir versiyonu da onlar.

Bak Fetullah güc oldu,simdi dokunabiliyormu yargi.

Gücsüz olursan illegal,güclü olursan yasalsin....Bu kadar basit.

Sayfanın başına git
Emre ERDEM
Moderator

Turkey
1452 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 29/12/2010 :  20:49:25  Mesajı yazanın profilini görüntüle  Visit Emre ERDEM's Homepage  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Öğrencilerin çantalarıda aranacakmış, yumurta bulununca suç unsurumu sayılacak şimdi ?

SOYADIMI BOSUNA TASIMIYORUM...
Sayfanın başına git
senol17
Aktif Üye

Turkey
240 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 30/12/2010 :  00:17:04  Mesajı yazanın profilini görüntüle  Visit senol17's Homepage  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
ACIMAYACAKSIN.BUGÜN YUMURTA ATAN YARIN BAŞKA ŞEY ATABİLİR.ÜNİVERSİTE ÖZGÜRLÜK YUVASI DEDİYSEK BU KADAR ÖZGÜRLÜK ÖĞRENCİLERE FAZLA.HAKEDENE CEZASINI VERECEKSİN.ANADOLU ÜNİVERSİTESİNDE CAMLARI YERLE BİR ETMİŞLER,MASALAR PARÇALANMIŞ VE DAHA CABASI HEMDE BU HAFTA İÇİ.HADİ BEYLER ÖZGÜRLÜK BUDALASI BU ÖĞRENCİLERİ BU SAYFADA TAKDİR EDİN.BELKİ ANNESİNİN BABASININ VERMEDİĞİ TERBİYEYİ BAŞKASINDAN GÖRÜR...O YUMURTA ATAN BEYİNSİZLER YUMURTA ATTILARDA NE OLDU?RAHATLADILAR MI?ELLERİNE NE GEÇTİ?MADALYA MI BEKLİYORLAR.BIRAKIN BÖYLE SAÇMA İNSANLARI BU FORUMLARA SIĞDIRMAYI.BUGÜN BU ÖĞRENCİ HALİYLE ÜNİVERSİTE CAMLARINI YERLE BİR EDEN CANAVAR KILIKLI MAHLUKLAR YARIN ÖĞRETMEN HEMŞİRE OLACAKLAR,MÜHENDİSLER OLACAKLAR AMA ADAM OLAMICAKLAR.HANGİ AİLE BU KİŞİLER ÖĞRETMEN OLDUĞUNDA BUNLARA ÇOCUĞUNU TESLİM EDER?TABİ SİZ HEP İŞİN SOL BOYUTUNU ÖVÜN DURUN.NASIL OLSA TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR OLARAK BİZ GÖRÜLÜYORUZ DİMİ AMA?

Şenol USAL
(2005-Kasım)
Sayfanın başına git
gezgin
Aktif Üye

Switzerland
688 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 31/12/2010 :  15:01:24  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Tabii Emrecigim suc unsuru sayilacak.

Sayilacak da..senin görüsünü alamadik daha,dayakmi yesinler yumurtami?

Secimlerde yaklasiyor,Geltag'in yüzüne bakmayanlarda damlar artik:))

Simdi dünyada en zor sey aptala laf anlatmak.

Hele egitimli aptallar,üniversitenin kendilerine hicbirsey katmadigi aptallar.

Aziz Nesinlikler.

Tv lerde bolca cikiyor bu zevattan.

Onlara zaten birsey anlatmaya gerek yok

onlar dedigim dedik,caldigim düdük mealinden devam ederler ve kulaklari fakli seslere sagir.

bu dünyada hep kendinin güclü ve iktidarda kalacagin gafletine düsme.

Neden diyoruz,demokrasi herkese lazim.

Sopa,balta,Pala,bomba,Pompali kullan,fakat yumurta kullanma,yumurta demokrasiyi zedeliyor

fakat saydigim seyler degil.

Hickimse bularin kalin kafasina dogrulari sokamaz,ne siyasetin gerceklerini,ne yumurtanin ironisini....

Bu kalin kafa,tüm dünyada ayni kalin kafadir.Isvicrede yeni bir yasa cikti.

Bizim milliyetcilerin benzeri Isvicre halk patisi,suc isleyen cocuklari aileleri ile

kovmak istiyor.

Polis nasilsa bizden ezmeli diyenlere 1960'i hatirlatirim.Yazik oldu ülkeye

Senden daha silahli,daha güclüler geldi.Madem güclü olan haklidir haydinnn Yassiadaya.Mars Mars.

Siyasal tarihimizde cekilen tüm acilarin sebebi kendisini en güclü zannetmek ve digerlerini adamdan saymamak.

öyle cart,curt ötmek dogru degildir.Demokrasi herkese lazim.

Mazlum gelip Tiranlasmak da dogru degildir.Ne demisti Inönü.Gün gelir seni ben bile kurtaramam.

Zulum uygularsan kendi dibini kazarsin,Adalet en güclü silahtir.En dogru silahtir.

Mazlum gelip zalimlesenler gercek zalimlerden daha cok tepki cekerler....

Yumurta atanlar beyinsiz tabii.Silah bomba varken yumurtaya tenezzülmü edilir.

Daha gecen gün Efsane isci önderlerinden Kemal Türlerin davasi Zamanasimina ugratildi.

Diger Katil Tosunlarin ceplerinde kirmizi pasaport herbiri bir Baron simdi.....

Esek herifler yumurtami atilir.Bak adamlarin bir eli yagda diger eli genc manken Kicinda.

Istabul üniversitesini kana bulayanlar devletten ihale aldi bu ülkede.

Aha Abdi Abinin katili bu davadan ne ceza aldi.Simdi meshur bir katilimiz.Devlet Tv.lerinde

sosyolojik cözümlemeler yapiyor.

Ankara üniversitesinin 7 ögrencisini zalimane bir sekilde bogup öldürenler ise simdi ünlü isadami.

Yumurta he.....Ye bes seneyi aklin basina gelsin.Parasiz Egitim he.Ulan Egitimi ne yapacaksin adam

Kelle avciligindan Büyük isadami oldu.

Tabii Sagcilar suc islemez.Marasta 120 Aleviyi katleden,iki yasindaki kizin yüregine onlarca

hancer saplayanlari TBMM getiren bir gelenegin sahibiyiz.

Havlamak serbest,konusmanin yasak oldugu bir ülkede yasamak cok zor.

Bu vesile ile üniversitede insanlari konusturmamak da dogru birsey degil.

Birakin herkes istedini gelsin konussun.Yumruklarinizi degil fikirlerinizi catistirin.

Dil'in gücünü kullanin,üniversiteliye bu yakisir.
Belki kendimi en iyi Türkce dilinde ifade ettigim icin,haftalarca yazmak istiyorum.

Bu dünyada hepimiz geciciyiz,Belki bu dünyanin kendisi bile gecici.Bu nefret neden?

Iyi ve adaletli,her türlü siddeti dislayan,güzel insanlarin merhametli yüreklerini öper

yeni yillarini kutlarîm.

Sayfanın başına git
onuncukoy
Aktif Üye

Turkey
994 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 31/12/2010 :  18:44:58  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
yılbaşı gecesi olması hatrına fazla uzatmayacağım.

acımayacaksın demişsin ya şenol kardeşim, bence acımalısın. kötülük hiçbir şeyi çözmüyor, çözseydi, bugün sen bu yazdıklarını yazamıyor olurdun.

kimse üniversite öğrencilerinin taşkınlıklarını desteklemiyor. ama yumurta atan yarın başka şey atar diyerek de adam dövülmez. senin bu dediğin mantık yüzünden bu ülkede dünya kadar insan asıldı. daha o günleri atlatamadık biz.

son bir şey daha, o camları kıran çocuklar bu ülke için çok da tehlikeli insanlar değil. iki yıl sonra "saçmaladık" diyecekler sen hiç merak etme. ama üniversite bittikten yıllar sonra bile böyle sapkın bir görüşe sahip insanlar bu ülke için çok daha tehlikeli. allah çocuklarımızı böyle düşünen öğretmenlerden korusun.

umarım yeni yılda hiçbir öğrenci bir siyasiye yumurta atmaz, umarım haklılıklarını, kendilerini haksız duruma düşürmeden anlatmanın yollarını bulurlar.

umarım yeni yılda kimse öğrencilere "acımayarak" saldırmaz. umarım yeni yıl bu ülkeye hoşgörü ve empati getirir.

Sayfanın başına git
Emre ERDEM
Moderator

Turkey
1452 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 01/01/2011 :  19:24:56  Mesajı yazanın profilini görüntüle  Visit Emre ERDEM's Homepage  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Gezgin abim, dayakta yesinler yumurtada hiç bir şey zor kullanılmadan olmuyor.Dedelerimiz kanlarını döke döke düşmanlardan alındırmışlar ülkemizi,şimdiki gençlerinde savaşmak için dayak yemesi gerekiyor.Başka çareleri kalmadığını düşünüyorum.Çoğunluğunun gençliğe hitabenin sonunda Atamızın yazdığı gibi "muhtaç oldukları kudreti" kullandıklarını düşünüyorum.Ben gençliği hitabeyi aklımdan hiç çıkartmıyorum.Her kelimesi,her satırı bir bir gerçekleşiyor.Hitabenin sonuna yaklaştık,sondan başka birşeyde şimdilik görünmüyor...

Sayfanın başına git
senol17
Aktif Üye

Turkey
240 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 05/01/2011 :  14:07:23  Mesajı yazanın profilini görüntüle  Visit senol17's Homepage  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
gezgin bazen öyle kelimeler kullanyorsun ki sana karşı uslubumu değiştirmek zorunda bırakma beni.ne demek üniversite okumuşta birşey kapamamış aptal?şu konuda açtığım ilk yorumdan itibaren boyuna bu taraz yorumlarla bana laf sokmaya çalışıyorsun tabi onuncu köyde aynı şekilde.Siz ne derseniz deyin ben ne olursa olsun üniversitelerde aşırı özgürlüğe karşıyım.Şu yorumu yazdığım saaatlerde odtüde öğrencilere polis müdahale ediyordu.Yine suçlu polis mi?Bu kadarda rahatlık olmamalı.Daha önce dediklerimin dışında artık sizin görüşünüz ne olursa olsun anlayabildiğim birşey var sizler o kadar tek boyutta bakıyorsunuz ki olaya sizin gözünüzde sağ görüşlü öğrenciler satırlı bıcaklı,sol görüşlü öğrenciler de bir o kadar temiz.Zamanında üniversitede sizin canınınızı fena yaktılar galiba.Bana üniversite okumuş cahil muamelesi yapmayınız.Burdan sizin görüşünüzü savunanların arasında sizin görüşünüze zıt olmuş tek kişi kaldım diye haklı muamelesi göstermeyin kendinize.Keşke Geliboluya gelidğinizde bir defa da olsa bir cafede görüşsekte sizle orda siyasi görüşlerimizi ve yorumlarımızı paylaşsak işte o zaman eminim asıl zafiyetin sizde olduğunu görürdünüz.Bugün üniversitelerdeki rahatlıktan dolayı anaların babaların beli bükülüyor üniversite okuyan oğluna para yetiştirmek için.Peki oğlu nabıyor?Eylemlere katılıyor.Beyler kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz ya?yoksa ortaçağ avrupasının ortasında hayalperest gençlermi bunlar?25 Mart 2006 da katıldığım askeri operasyonda leşlerden 4 ü üniversite mensubu yaşadışı sol örgüt mensubuydu.Hani şu sizin masum olarak gördüklerinizden.Bugün üniversitelerde eylem yapanlar "yasadışı" sol örgüt mensubudur normal sol gençlik gruplaerını kastedmiyorum.Bana öyle 40 yıllıksiyaset adamı gibi atıp tutmayın gerçekleri görün ve ona göre savunun ben size ünide gördüklerimi yazdım siz lafı başka yerden anladınız. üni mezunu olmamı farklı şekilde sokuşturmayı bırakınız.Siz olaya tek boyutla baktığınız sağcıları öcü olarak gördüğünğüz sürece,herşeyi pkk ya bağlamayın dediğiniz sürece daha çooook kere ben size yazarım sizde bana .En iyisimi bir daha kullandığınız onur kırıcı kelimelerden uzak durmanızdır.Bugün o yumurta eylemide,diğer eylemlerde ülkeyi karıştırmak ,kaosa sürüklemek isteyenlerin ayak oyunlarıdır.Ayrıca bana aziz nesini felanda hatırlatmayın sayın gezgin.yukarıda aziz nesini yazmışsınız.Yabancı bir ülkeye sığınana saygım olamaz.Ben tek bir liderin sözlerini baştacı ederim o da Atatürk...

Şenol USAL
(2005-Kasım)
Sayfanın başına git
gezgin
Aktif Üye

Switzerland
688 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 05/01/2011 :  18:27:53  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Senol bey,

Uslup degisirse ne olacak.Degistirin istiyorsaniz.

Hakettiginiz cevabi alacaginizdan süpheniz olmasin.

Lütfen kabalasmayalim.

Size laf sokmadim,neden aptal deyince hemen üzerinize aliniyorsunuz ki.

Birdaha okudum,Tv lerde kendisi bir bok bilmezken durum tahlili yapanlari elestirmisim.

Sana öyle bir terim kullandigimi bulamadim yazdiklarimda.Hatta adin gecmiyor son yazimda.

Size yazacak tek kelime bulamiyorum,kitaplar dolusu yazsamda sizin rotaniz belli.

Ne ben sizi ne siz beni ikna edebilirsiniz.Cok derin bir bakis farki var aramizda.

En iyisi siz gidin kendiniz gibi,bicak,balta,sopa ile ugrasan sol görüslülerle kavga edin.

Bizim,ne tartisacak,ne konusacak bir seyimiz olabilir.

Sizin siyaset tarziniz ile bizimki ak ile kara gibi.Biz icinde siddet olmayan entellektüel bir

tartisma icindeyiz,anladigim kadari ile siz hala Holiganizmden meden umuyorsunuz,

Yolunuz acik olsun.Bu tartismayi burada kesersek size mütesekkir olurum.

Sayfanın başına git
senol17
Aktif Üye

Turkey
240 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 05/01/2011 :  23:22:41  Mesajı yazanın profilini görüntüle  Visit senol17's Homepage  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
"siz gidin kendiniz gibi,bıçak,balta,sopa ile ugrasan sol görüşlülerle kavga edin." bu cümleniz bile beni nasıl bir kılığa soktuğunuzu açıkça ortaya koyuyor.Ben hayatımda sadece bir görüşe bıçak,balta sopa ile dalarım o da benim şehit asker arkadaşıma kurşun sıkan şerefsizlere.Allaha şükür sabıka kaydım temizdir.Ki kendimde güvenlik mensubuyum.Bugün Türk gençliği askerliği ertelemek için türlü bahaneler yaratırken ben 9 ay dağdan inemedim.Siz hiç gözünüzün önünde mayına basan bir asker gördünüz mü?O gaddarlığı sizin arkadaşınıza komşunuza yapsalar ömrünüz boyunca unuturmusunuz?Siz sadece şehit törenlerini tvlerde izlersiniz.Ben üzüntüden bayılan 10 yaşında ki çocuğun feryadlarını işittim en yakınımdan.Bugün yasadışı sol örgütlere karşı kinim bu yüzdendir.Şahsınıza karşı hiçbir şekilde kötü amaçla söylenmiş üslubum olmamıştır.Sadece görüş farkı olduğu için belirli konularda görüşümü bildirmek sizin olduğu gibi benimde en doğal hakkım ama bundan sonra beni de o sopalı baltalı insanlar sınıfına sokmayacağınızı umut ediyor saygılar sunuyorum.

Şenol USAL
(2005-Kasım)
Sayfanın başına git
onuncukoy
Aktif Üye

Turkey
994 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 06/01/2011 :  11:18:47  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla

get şenol ya !!!

"ACIMAYACAKSIN" diyen sensin, şimdi kalkmışsın holigan durumuna düştüğün için şikayet edşyorsun. çok okumuş akıllı arkadaşım, yukarıda yazılanları bi oku bakalım da üniversite olaylarını ne ölçüde desteklediğimizi bi anlamaya çalış önce.

şimdi burda kalkıp askerliğini anlatarak bize duygu sömürüsü de yapma. bu ülkede her sağlıklı türk erkeği askerlik görevini yerine getiriyor. sen askerlik yapınca farklı mı oluyorsun?

türke türklük propagandası yapma şenol. atatürkün de arkasına sığınma askerliğin de... o dediklerin bizde de var.

ama üniversitede eylem yapan her öğrenciyi de yasa dışı sol örgüt mensubu olarak damgalama. sen bu hakka sahip değilsin. herkes yargılanır, karar çıkana kadar da masum olarak kalır.

neyse, yılbaşı hatrına yazmadıklarımı yazmış olsaydım keşke...

------------------

bir arkadaşım vardı, aşırı kürt milliyetçisi ve radikal islamcı. abartmıyorum, arkadaşımdı :) arkadaş olarak kalmamızın sebebi de, bu yönlerinin sadece düşünce ve ideoloji bazında kalmış olmasıydı.

epeyce zıt görüşlere sahip olduğumuz için, onunla çok ciddi hararetli tartışmalara girerdik.

beni tartışmalarda pes ettiren son cümlesi şuydu: "siz dünyaya at gözlüğüyle bakıyorsunuz" :))))

hayata sadece din ve kürt olarak bakan birinin başkaları için bunu söylemesi üzerine diyecek hiçbir şey yoktur.

ama düşünüyorum da; tartışırken öyle olsa da, tartışmaların dışında yine de çok vicdanlı, hangi görüşten olursa olsun herkese hakkını vermeye çalışan biriydi. zaten onu bu yüzden severdim.

şenol kardeş, eylem yapan herkesi yasadışı sol örgüt mensubu olarak gören sen, "acımayacaksın", "bugün yumurta atan yarın başka şey atar" diyerek yargılayan sen, nasıl oluyor da bizleri olaylara tek boyutta bakmakla suçlayabiliyorsun?

üniversite okumak bir şey değil şenol kardeş. üniversite ilkokul, ortaokul ya da liseden farklı bir şey değil. orada farklı olan şey, öğrencinin artık ailesinin kanatlarının altından çıkıp dünyaya açılıyor olmasıdır. çok farklı insanların bir araya geldiği bu ortamda sen kendi çabanla bir şeyler kaptın kaptın, kapamadın ... lise mezunu halinle üniversite mezunu olursun.

aziz nesin başka ülkeye kaçmadı şenol kardeşim, aziz nesin türkiyede yaşadı ve öldü. ve, bu ülkenin gelmiş geçmiş en büyük aydınlarından biriydi. öyle şişirme aydınlardan değil, kendine aydın diyen aydınlardan da değil. google da ara ve şöyle kabaca kim olduğuna bir bak.

yine hiddetlenmişim :(

aklına geleni yazıp, sonra yazılanlar eleştirilince kırılıp küsmek yok şenol kardeş.

Sayfanın başına git
gezgin
Aktif Üye

Switzerland
688 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 06/01/2011 :  15:51:27  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Sevgili Onuncuköy...

PKK mi ülkücülükten cikar,ülkücülükmü PKK den bir tartisma konusu.ülkücülük

PKK den önce vardi.Büyük bir ihtimalle PKK ye esin kaynagi olmustur.

Etnik Türk milliyetciligi PKK gibi bir örgüt yaratti ve karsilikli besleniyorlar durumdan.

Asiri Türk milliyetciligine(aslinda modenr cagda buna irkcilik diyoruz)toleransli davranmak cok yanlistir.

Siddet olaylarinda kanunlar ne emrediyorsa uygulanirsa bu kadar azmaz.Okullardaki kavgalarda ülkücülerin

kayirildigi gün kadar aciktir.Polisler onlara müdahale etmiyor ya da göstermelik ediyor.

Bunlarin partileri etnik milliyetcilik diye dünyayi ayaga kaldiriyor,etnik milliyetciligin daniskasini kendileri yapiyor.

bu ne Lahana ne perhiz tursusu.....Iclerindekini tam kusabilseler hakatten insan demeye bin sahit.Tüylerim ürperiyor.

Isvicre Halk Partisine sempati duyduracak bir durum yani.

Azin Nesin hem ruhen hem fiziken Türktü.Kas,göz,boy,Sac tipik bir orta Asyali Aziz ve Türk milletinin vicdani idi.

Tabii Aziz Nesin'i bile canli canli yakmak isteyenlerden insanlikmi beklersin.Birde bunlar PKK elestirir.

Tencere dibin kara misali.Oysa orada yakilanlardan cogu Alevi bile degildi,yarisi Alevi dostu sunni kardeslerimizdi.

Bu Mantik PKK den cok daha bölücü etkiye sahiptir.Cünkü azinligin bölücülügü cogunlugun bölücülügü kadar etki yaratmaz.

Hicbir ülkede azinlik istedigi icin bölünmemistir.Genelde cogunluk istedigi icin bölünme olmustur.

Sevgili Onuncuköy,iste bir Polis senin gibi düsünürse,olaylara senin gibi yaklasirsa sivri örgütler

marjinallesir.Yoksa intikam ve kinle dolu bir Polis Memuru mutlaka kanun disina cikar...

Ve siddet yanlisi örgütlerin bir sekilde ekmegine yag sürer.

Bunlar disinda herkes gecmisin özelestirisini yapti,en kirli islere bulasanlar hala

insalari suclamaya devam ediyorlar.Hala omuzlara örtülmüs Palto ile yan basa basa yürür ve

caka satarlar.
Onuncuköy; gercekten senden cok sey ögrendim.üniversite demokratik kültür olarak sana cok sey katmis...

Ben gidemedim,fakat senin gibi insanlar sayesinde kendimi gelistiriyorum....

Keske yazdiklarini herkes anlayabilse!!!!

Yüce Allah insalari Islah eylesin.Iclerinde dag gibi birikmis kin ve nefreti yoketsin.

Bu arada Ramiz dayiyi cok seyrettigim belli oluyor Onuncuköy kardesss:))

Sayfanın başına git
gezgin
Aktif Üye

Switzerland
688 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 06/01/2011 :  16:03:24  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Senol bey,

Elbette herkes görüslerini savunacaktir

Sizinle cok ayri tellerden caldigimiz icin tartisamayiz.

Birbirimizi üzememek icin direk tartismayalim.

Fakat indirek elbette her türlü görüsünüzü yazabilirsiniz.

Sonucta size kisisel bir elestirim yoktur.

Genel yaziyorum,side genel yazin.

Benden de size saygilar.

Sayfanın başına git
Emre ERDEM
Moderator

Turkey
1452 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 07/01/2011 :  01:45:57  Mesajı yazanın profilini görüntüle  Visit Emre ERDEM's Homepage  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Onuncuköy bu forum için veli hikmettir:) Değeri bilinmeli korunmalı ve saklanmalıdır :)

Sayfanın başına git
mesut
Aktif Üye

Turkey
918 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 07/01/2011 :  13:40:22  Mesajı yazanın profilini görüntüle  Visit mesut's Homepage  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
Ben onu altı ayda bir tuzluyorum. Kokmasın derken biraz hırçınlaştırıyoruz galiba
Sayfanın başına git
onuncukoy
Aktif Üye

Turkey
994 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 07/01/2011 :  14:47:43  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla

ha ha ha.. siz geçin dalganızı.

yukarıda yazılanlarla ilgili yazılabilecek daha birçok şey var aslında...

atatürk meselesi sonradan kafama takıldı, o yüzden bir şeyler yazmadan geçmek istemedim.

adamcağız öldükten sonra her önüne gelen malzeme olarak kullandı. her dübürü sıkışan biz atatürkçüyüz diyerek karşı tarafı susturdu. e toplum da atatürkçüyüz diyene bir şey diyemez ya, bu yüzden bu politika hep işe yaradı.

iyi de atatürkçü, hatta en atatürkçü cümle alem arkadaşlarımız. hiç mi oturup bu adam ile bizim siyasi zihniyetimiz ne kadar uyuşuyor; bir gün biri kalkıp da bunu sormaz mı diye düşünmediniz?

bunun apayrı ve çok hararetli tartışmalara yol açabilecek bir konu olduğunu biliyorum ama, her önüne gelenin "atatürk" demesine o kadar sinir oluyorum ki, bir şeyler yazmadan da geçemiyorum.

çok derinlere girmeden; atatürk neden cumhuriyet HALK partisi ni kurdu? neden milliyetçi bilmem ne ya da islami bilmem ne partisi değil de cumhuriyet halk partisi??

"Ben tek bir liderin sözlerini baştacı ederim o da Atatürk..." derken, bunları bi düşün şenol kardeşim...

Sayfanın başına git
onuncukoy
Aktif Üye

Turkey
994 Posts

Yazıldığı tarih-saat - 12/01/2011 :  19:31:03  Mesajı yazanın profilini görüntüle  bu mesajı ek olarak kullanarak cevapla
en başta yazdığımı okudum da, ben bile asıl konudan uzaklaşmışım :)

bu sadece bu foruma özgü bir durum değil, bu ülkede nerede kiminle siyaset tartışırsanız tartışın olay sağ-sol tartışmasına dönüşüyor.

neden?

oysa benim ilk yazdığımda sağ-sol yoktu. hepsini kapsıyordu.

işin en acı, ya da komik taraflarından birisi de; tartıştıklarınızın bir süre sonra sizi o iki gruptan birine yerleştirerek size karşı durmaları oluyor.

ben solcu değilim; aslında ben sağcı da değilim. kendini illa ikisinden birinde olmak zorunda hissedenler, sizi de ikisinden birinde olmak zorunda gibi görüyor.

hep söylediğim gibi, bu aslında aidiyet dürtüsünün bir sonucu. ülkemizde genel olarak her insan kendisini bir topluluğun üyesi olarak görmek istiyor. bir futbol takımının, bir siyasi ideolojinin, bir dinin v.s...

neden mi? özgüven eksikliği. bireysel olarak kendilerini yeterince güvende hissedemiyorlar. bu gruplara o kadar körü körüne bağlanıyorlar ki, yanlışlarını bile savunur hale geliyorlar...

bu durum bana hep ilginç gelmiştir....

neyse; bu konu kapanmış gibi görünüyor; her ne kadar asıl konu dışında her şey tartışılmış olsa da :))

Edited by - onuncukoy on 12/01/2011 19:34:38
Sayfanın başına git
   Konu Sonraki Konu  
 Yeni Konu  Mesaja cevap yaz
 Yazıcı formatı
Konu / Forum Seç:

Gelibolu'yu Tanıtma Gönüllüleri

2.280.365 - 2.865.437

Copyright (C) 2005 Mesut TOP