Gelibolu'dan Haberler

Kullanıcı Kodu:

 

Şifre:

old.geltag.com

Gelibolu'dan Haberler

Çanakkale Savaşları

Çanakkale Şehitleri

Gelibolu Bilgi Bankası

Gelibolu Rehberi

Gelibolu Kronolojisi

Gelibolu Fotoğraf Albümü

Makaleler / Yorumlar

Gelibolu Forum


İletişim

6
Temmuz 2020
PazartesiTCMB Döviz Kurları

 

Alış

Satış

Dolar:

0,0000

0,0000

Euro:

0,0000

0,0000


Hava Durumu:

Cihat BİNGÖL - Özel DosyaCihat BİNGÖL
Cihat BİNGÖL

Cihat BİNGÖL, ANAP'ın Gelibolu İlçe teşkilatında aktif siyasetle uğraştığı dönemi saymasak bile, Belediye Başkanı olduğu süre olan 10 yıl boyunca Gelibolu ve Geliboluluların kaderini belirledi.

2009 yerel seçimlerinde üçüncü kez aday olunca, kesin kazanacağına inanarak girdiği seçimlerden büyük bir farkla kaybederek, üçüncü sırada çıktı.

Dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir yöneticinin az çok iktidar ömrü bellidir. Üçüncü kez aday olmak, yıpranmışlık yüzünden oyların doğal olarak biraz düşmesine yol açar. Bunun yanında bir de o bölge insanının genel teamüllerine uymayan bir partiye geçer ve aday olursa, kaybetme riski oldukça yükselir.

Peki sorun sadece bu iki etken miydi? Bence hayır. Birinci gelen aday ile arasındaki iki katlık oy farkını bu iki etken kesinlikle açıklayamaz.

Ülkemizde seçilmişlerle seçenlerin beklenti ve hedefleri çoğu zaman birbiriyle uyuşmuyor. Bu uyuşmazlık kendisini en çok da "hizmet anlayışı" konusunda  gösteriyor. Örneğin, bir belediye başkanı kendince çok iyi olduğunu düşündüğü bir projeyi halkına sormadan uygulayınca, halkı bunu hizmet olarak görmezken, kendisi bunun sonucunda halkını nankör olarak görebiliyor.

Oysa Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Bir ilçe halkının beklentisi temel kriterler itibarıyla az çok bellidir. Hele hele bizim ilçemiz Gelibolu'da, temel altyapı sorunları henüz halledilmemiş durumdayken, neler yapılması gerektiğini bilmek için dahi olmak şart değil.

Bu haber dosyasında Cihat BİNGÖL'ün hizmet ve yönetim anlayışını örnek haber ve makalelerle incelemeye çalışacağız.

"Ne gerek var, zaten kaybetti" demeyin, çünkü bizim oylarımızla gelip bizim kaderimizi belirleyen her yönetici, yaptıklarının ve yapmadıklarının sorgulanabileceğini de bilmeli. "Neden bunları görevdeyken yazmadın" diye de düşünmeyin. Zira görevini bıraktığı son saniyeye kadar yeni bir hizmet yapma şansı vardı; artık yok.

Bu dosyanın içeriği birçok makale ve haberden oluşacak. Elimizde birikmiş bilgiler derlendikçe yayınlanacak.


Bir zamanlar sitemizde "Belediye Başkanı'ndan memnun musunuz?" diye bir anket düzenlemiştik. Ankette "evet" oyu kullananların sayısı çoğunlukta olduğu halde başkanımızın sekreteri arayıp bizi iyice azarlamıştı.

Seçimlerden sonra ise forumumuzda bizimle ilgisi olmayan birisi "Cihat BİNGÖL mal varlığını açıklamalı" benzeri bir ifadeyle kaybeden başkanımızı sorgulamış. Sanırım bu yüzden de bizlere dava açılıyor ya da açılma hazırlığı yapılıyor.

Basit bu iki örnek yüzünden bile başımın epeyce ağrıdığı düşünülürse, bu haber dosyası yüzünden muhtemelen çok daha ciddi tehditlerle karşılaşacağım.

Aslında bu haber dosyasını hazırlamamda bunların temel sebep olduğunu da söyleyebilirim. Galiba biraz inadına oldu.

Sizleri ekteki makale ve haberlerle baş başa bırakmadan önce son olarak şunu belirtmek istiyorum; demokratik bir ülkede her yönetici, nasıl yaptığı iyi şeylerden dolayı övülmeyi hak olarak görüyorsa, kötü şeyler yaptığında da eleştirilmeyi göze almalıdır. Çünkü, oyunu alarak geldiği halkına karşı sorumludur. Ülkemizde zihniyet tam tersi olsa bile, makam koltuğu salt yetki değil, yetkiden çok daha fazla sorumluluk anlamına gelir.

Dosya İçeriği:
13 Haziran 2009

 


10 Haziran 2009

 


08 Haziran 2009

 


08 Haziran 2009

 


08 Haziran 2009

 
  Yazdır Resimsiz Yazdır Sık kullanılanlara ekle Tavsiye et Facebook'da paylaş

Belge tarihi: 08 Haziran 2009
Kaynak(lar): Mesut TOP
Tarih ve sayaçlar: 08 Haziran 2009 - 08 Haziran 2009 - 7.249 - 7.559 - 48 - 0
Bu sayfanın tam adresi: http://www.geltag.com/databank.asp?text_id=1101
 

www.geltag.com - tüm hakları saklıdır © 2007 digital intelligence - mesut top